Золоту і сріблу будь-які потрясіння і кризи дарма. Вони їх переживуть. Найрозумніші люди в історії володіли дорогоцінними металами. Багатії в більшості випадків зберігали частину свого багатства у формі жовтого і сірого металів. Нижче ми розповімо про десятиь причин, за якими слід купувати золото і срібло сьогодні.
1. Золото і срібло забезпечують диверсифікацію
Практично будь-який фінансовий консультант і фахівець з фінансового планування повторює слово «диверсифікація» уві сні і майже на кожній зустрічі зі своїми клієнтами. Золото і срібло повинні займати важливе місце в диверсифицированном портфелі. Однак більшість експертів в області фінансів не згадують дорогоцінні метали, коли говорять про диверсифікацію. На їхню думку, диверсифікацію забезпечують паперові активи (акції, облігації, біржові фонди та ін.), А єдиними фізичними активами, до яких вони звертаються, є нерухомість і особисте майно (автомобілі, предмети колекціонування і т.д.). Звичайно, це не завжди так. У розпал серйозних економічних криз багато фінансових фахівці згадують про золото і срібло, але за інших рівних умов про них розмова не заходить. Потрібно розуміти, що ситуація в економіці змінюється досить швидко, тому слід адаптуватися до неї. Однак яка б ситуація не була, певна кількість золота і срібла придбати не завадить.
В умовах економічного спаду дорогоцінні метали показують кращу прибутковість у порівнянні з іншими активами. Якщо ж в економіці все добре, то золото і срібло потрібно тримати в якості інструментів хеджування на той випадок, якщо криза раптом знову вибухне, а це відбувається завжди несподівано. Функціонування цих металів в якості страхового поліса - це вагома причина, по якій слід їх прикупити, оскільки паперові активи вас не врятують у разі песимістичного сценарію. Чому? Відповідь нижче.
2. Золото і срібло забезпечують конфіденційність
У сучасному суспільстві конфіденційність знаходиться під загрозою, враховуючи легкість, з якою можна отримати докладну інформацію про вас в соціальних медіа, в базах даних. Ваше багатство також може стати об'єктом дій шахраїв. Звідси необхідність захисту своєї конфіденційності. У цьому контексті якраз необхідні дорогоцінні метали. Їх можна придбати і зберігати потай у себе вдома. Коли ж вам знадобиться їх продати, то потрібно буде тільки дотримати норми податкового законодавства, в залежності від форми фізичного дорогоцінного металу, яку ви зберігали.
3. Золото і срібло - це багатство, яке легко транспортувати
Якщо вам необхідно виїхати з дому, району або своєї країни, то можна без всяких проблем взяти золото і срібло з собою. Частково цінність і привабливість володіння фізичним дорогоцінним полягає якраз в цій можливості. Це переносне багатство. Багатії протягом всієї історії цінували цю характеристику дорогоцінних металів. Коли в країні змінюється політична обстановка або режим (за допомогою виборів або насильницькими методами), у частини населення з'являється бажання виїхати з країни. У деяких частинах світу політичні режими змінюються з такою ж швидкістю, як і пори року.
Здатність людини бути мобільним - це основа його виживання. Можна взяти з собою десятки тисяч доларів у формі всього лише кількох золотих монет. Звичайно, срібло - теж цінний актив, але занадто багато його не візьмеш, тому цей дорогоцінний метал не надто годиться для транспортування. Однак обидва дорогоцінного металу будуть корисні, оскільки золотом можна оплатити великі покупки, а сріблом - невеликі. Втім, нам можуть заперечити: «готівкові гроші теж можна легко транспортувати, а якщо взяти ще й банківську картку, так і поготів». Добре коли у людей є готівка і дорогоцінні метали, але потрібно пам'ятати про важливе нестачі паперової та цифрової готівки. Паперові гроші можна легко транспортувати, але вони з часом зношуються, а їх вартість знижується через інфляцію. Цифрові гроші - це хороша начебто альтернативна в епоху інтернет-технологій, але що з ними станеться під час відключення електроенергії? Навіть при такому сценарії дорогоцінні метали від вас нікуди не подінуться.
4. Золото і срібло забезпечать хорошу пенсію
У 2020-2030 рр. проблема з пенсійним забезпеченням досягне загрозливого масштабу. Нас чекає недофінансування через брак податкових відрахувань з фонду заробітної плати в поєднанні зі зростанням кількості пенсіонерів і витрат на пенсійні виплати. Крім того, пенсійний вік може бути знову підвищено. Владі, в кінцевому підсумку, доведеться збільшити бюджетні витрати для усунення недофінансування. Це призведе до інфляційного тиску і інших непередбачених проблем. Що робити пенсіонерам в таких умовах? Купувати золото! Жовтий метал збереже свою цінність і допоможе збільшити ваш капітал, якщо вибухне криза фінансування пенсійного забезпечення.
5. Золото - захисний актив
Ця причина більше пов'язана з золотом, ніж з сріблом. Жовтий метал - це, за великим рахунком, монетарний метал, засіб заощадження. В основних фінансових ЗМІ його називають захисним активом, тобто, коли економіку штормить, інвестори прагнуть потрапити в тиху гавань золота, а не традиційних активів (акцій і облігацій).
Відзначимо, що срібло володіє багатьма характеристиками золота, крім статусу захисного активу, через свою подвійної природи - грошового металу і промислової сировини.
Золото тримає оборону в умовах більшості потенційних системних ризиків. Жовтий метал був захисним активом з тих пір, як люди стали вперше використовувати його тисячі років тому. Він пережив численні війни, хаос і економічні кризи, а його унікальна природа зробить його затребуваним активом і в майбутньому.
6. Вартість золота і срібла ніколи не опуститься до нуля
На зорі цивілізації люди стали торгувати один з одним, використовуючи різні предмети як засіб бартерного обміну, наприклад, рис або боби. Однак завдяки своїм унікальним властивостям саме золото стало ідеальною формою грошей, тому отримало загальне визнання у всьому світі. Це визнання розширювалося протягом історії. Чому?
Так, людство винайшло паперові валюти, але вони підпорядковуються примх влади і підвладні корупції. Якщо дати політикам і банкірам можливість створювати «гроші» з повітря, то скільки знадобиться часу, щоб зловживання владою і жадібність призвели до надмірної емісії валюти?
Цей «недолік» паперових валют веде до надмірної їх емісії та неминучого краху. Ось чому найпопулярніший приклад економічного краху в історії - це крах валюти. Тисячі валют канули в Лету з давніх часів. Більшість сучасних валют чекає та ж доля, особливо з огляду на поточні проблеми, пов'язані з кризами, вибухнула на тлі пандемії коронавируса з 2020 року.
Можна з упевненістю стверджувати, що золото переживе сучасні валюти. Коли валюти відчувають крах, то їх вартість досягає нуля. Однак золото (і срібло разом з ним) завжди будуть мати вартість, тому їх привабливість і затребуваність не зменшаться.
7. Золото зберігає свою цінність в умовах ведмежого ринку
Якщо вартість акцій падає на 20% або більше, то настає ведмежий ринок. Золото (більшою мірою, ніж срібло) не зменшувалася в ціні на тлі попередніх ведмежих ринків, зберігаючи свою вартість. Ведмежі ринки зазвичай характеризуються дефляцією, коли ціни на споживчі товари і послуги незмінні або не знижуються, а валюти стабільні.
Однак золото краще зберігає свою вартість. Жовтий метал добре себе проявив під час серйозних періодів дефляції, таких як Велика депресія 1930-х рр. і світова фінансова криза 2008 року.
8. Золото і срібло користуються великим попитом
Населення світу продовжує зростати, тому і попит на деякі речі рухається в аналогічному напрямі. Отже, затребуваність золото і срібло збільшиться.
Коли населення світу перевищило 7 мільярдів людей (близько 2010 року), то курс золота знаходився в діапазоні 1000-1200 доларів за унцію. Населення світу наближається зараз до 8 мільярдів, а курс золота дорівнює близько 1800 доларів за унцію. Середня ціна срібла становила близько 15 доларів при першому показнику, а влітку 2020 року курс досяг 27 доларів за унцію.
Висновок простий: чим більше людей, тим більше попит. У поєднанні з надмірною емісією валют (долар, євро, ієна), що перевищує зростання населення, збільшення котирувань золота і срібла не змусить себе довго чекати.
9. Золото і срібло рятують від інфляції
Коли люди думають про інфляцію, то в основному вони представляють загальне зростання цін на товари і послуги. Однак зростання цін - це не проблема інфляції, а її симптом. Так, можна назвати це явище інфляцією «цін», але це симптом інфляції «валюти». Ціни на товари і послуги не ростуть без причини. Підвищення цін чимось викликано.
Ціни ростуть з двох основних причин: пропозиція і попит, а також надмірна емісія валюти, яка просочується на споживчі ринки. Інфляція цін - це стан, при якому «занадто багато валюти» виявляється в умовах обмеженої кількості товарів і послуг. Так що, насправді, інфляція не пов'язана з подорожчанням товарів і послуг; справа в тому, що валюти занадто багато і вона дуже дешева.
Золото і срібло добре себе почувають в умовах інфляції, тому що дорогоцінні метали не схильні до перевиробництва. У той же час ФРС (центральний банк США) створила трильйони доларів в умовах глобальної пандемії за допомогою декількох клацань комп'ютерною мишкою.
10. Золото захистить від фінансових бульбашок
Фінансові бульбашки утворилися всюди. Незабаром вони лопнуть, і станеться криза. Навесні 2020 року, щоб допомогти економіці, ФРС закачала трильйони доларів у фінансову систему. Це було засобом стимулювання економічного зростання після локдаунов через пандемію, від яких постраждали практично всі галузі.
В результаті цих дій фінансові бульбашки стали ще більш загрозливими в розмірах. Проблема з бульбашками полягає в тому, що вони не можуть рости нескінченно. Такі фактори, як попит і пропозиція (вони роблять серйозний вплив на економіку та фінансові ринки) розривають бульбашки, які потім залишають після себе хаос, що приводить до серйозних проблем в економіці.
Тим часом, кількість фізичного золота не можна штучно «роздути». Необхідні величезні зусилля, щоб витягти з землі хоча б унцію блискучого металу. Нижня межа цін на дорогоцінний метал підтримується витратами на його видобуток.