Переклад статті, надрукованої на сайті «Bloomberg».
Чи може курс дорогоцінного металу знизитися, якщо омікрон-штам виявиться менш страшним варіантом коронавірусу, а ФРС посилить свою політику? Зменшення прибутковості американських «казначейок» минулого тижня може виявитися тимчасовим явищем, а не свідченням зміни тренду. Однак нещодавнє зростання індикаторів реальної прибутковості, навіть якщо вони все одно знаходяться нижче за нуль, не є хорошою новиною для інвесторів на ринку золота. Щось подібне ми вже спостерігали нещодавно.
Золоту за духом аномалії, наприклад, аномально м'яка грошово-кредитна політика та пов'язані з нею явища, такі як гіперінфляція, економічний хаос та збіднення населення. У той самий час поліпшення економічної ситуації, зазвичай, негативно відбивається на жовтому металі. Тому зростання відсоткових ставок ФРС до кінця 2016 року більш ніж на 0,5% спровокувало зменшення котирувань. Однак раптова поява пандемії наприкінці другого десятиліття ХХI століття призвела до встановлення м'якої грошово-кредитної політики, що покращило стан справ на ринку золота. Минулого літа курс золота на деякий час перевищив позначку 2000 доларів за унцію, досягнувши абсолютного рекорду.
Зростання інфляції, як правило, має призводити до підвищення курсу золота. Проте не все так просто.
Зменшення прибутковості «казначейок» минулого тижня можна розглядати як «обнадійливий сигнал» щодо поточної хвилі пандемії. Зростання кількості хворих від омікрону не призводить до стрибка показників госпіталізації та смертності. За даними дослідження Центру з контролю та профілактики захворювань США, опублікованого минулої п'ятниці, у вакцинованих людей менший ризик серйозних наслідків від інфікування коронавірусом.
Нова хвиля пандемії змусила працівників залишатися вдома після позитивного результату тесту, що збільшить рівень інфляційного тиску в короткостроковій перспективі, повторення коронакризи 2021 чекати не варто. Інакше кажучи, у умовах ФРС стала серйозніше реагувати зростання рівня інфляції, у своїй, не ставлячи під загрозу процес відновлення економіки.
Дані з ринку праці США, опубліковані у п'ятницю, були номінально невдалими, та їх слід розглядати у тих сучасних, дуже дивних умов. Рівень безробіття впав нижче 4%, хоча показники найму знизилися. Що ще важливіше, інфляція заробітної плати склала 4,7%, що на 0,5% вище і так завищених очікувань. На прибутковість казначейських облігацій більше вплинули заголовки новин щодо статистики, але не дані самої статистики, тому показник зріс.
Для золота – і, скажімо прямо, практично для будь-якого класу активів – важливим фактором є темпи нормалізації економіки та можливість появи нового штаму коронавірусу або якоїсь катастрофи. Нещодавнє зростання реальної прибутковості «казначейок», про що свідчить показник за захищеними від інфляції казначейськими облігаціями США, досить незначне, тобто коливається близько нуля, але золото ніяк не відреагувало на ці новини. У той же час ф'ючерси на фонди ФРС вказують на ймовірність підвищення відсоткових ставок ФРС на рівні 80% вже в березні. Дані щодо інфляції та перший виступ Джерома Пауелла, голови ФРС, перед Сенатом цього року, прояснять ситуацію незабаром.
Тим часом, Кріс Уотлінг, менеджер лондонської аналітичної фірми "Longview Economics", вказує на розрив кореляції між прибутковістю захищених від інфляції "казначейок" та форвардними відсотковими ставками євродоларових ф'ючерсів. Як правило, вони корелюють один з одним досить сильно, але ставки євродоларових ф'ючерсів тепер вийшли із негативної території. На його думку, «казначейки», захищені від інфляції, надолужать втрачене, що свідчить про відновлення економіки. Коли це відбудеться, то курс золота, який досі не реагував на коливання ринку «казначейок», може також «надолужити втрачене»... знизившись у ціні.