Інвестиції в золото для інвестора початківця

Якщо ви вирішили почати інвестувати в дорогоцінні метали, то для довгострокового інвестора з усіх можливих способів інвестування покупка інвестиційних монет є найкращим.

Відзначимо основні переваги цього способу:

Відсутність інфраструктурних ризиків. Ваше золото завжди при вас. Банки, брокери, керуючі компанії приходять і йдуть, змінюють умови обслуговування, беруть комісії, повідомляють про клієнтів в податкові органи або просто через огріхи своїх служб кібербезпеки «зливають» дані про клієнтів будь-кому, хто готовий за них платити. Періодично і раптово вони задають незручні питання про походження клієнтських коштів, неприємні навіть якщо їх клієнт - повністю законослухняний.

Відсутність витрат при володінні. Коли ви володієте монетами, ви не платите за це. Коли ви володієте будь-яким похідним від золота інструментом, типу паю у пайовому фонді, який інвестує в золото, ви платите за це, і в довгостроковій перспективі ця постійно стягується і зростаюча з цінністю золота плата може стати досить помітною.

Відсутність податків при операціях з інвестиційними монетами. 

Завжди реальні ціни. У момент, коли пишеться ця замітка, 4 червня 2021 року оптова ціна унції срібного «американського орла» у провідного дилера США APMEX становить $ 37.5 за монету, тоді як біржова ціна срібла, «намальована» банками-учасниками лондонського ринку дорогоцінних металів - $ 27.4 за унцію . І це при тому, що монетний двір США офіційно скаржиться на дефіцит срібла і призупиняє прийом попередніх замовлень на свою продукцію у зв'язку з дефіцитом. Такі реалії цього ринку: банки періодично шахраюють з цінами на дорогоцінні метали. Але цінами на монети вони управляти не можуть, тому що це - вільний ринок незалежних дилерів.

Якщо на питання «чи варто інвестувати в монети?» ваша відповідь «так», то друге закономірне питання - як саме це робити? Який правильний підхід до цього процесу?

Можна дати кілька простих рекомендацій для початківця інвестора, дотримуючись яких він почне ростити свій інвестиційний портфель монет легко, не створюючи самому собі зайвих складнощів, які ведуть до втрат в дохідності.

Не намагайтеся «піймати» кращу ціну для покупки, дивлячись на графік біржової ціни.
По-перше, біржові ціни нерідко не відображають ціни реального ринку, про що вже було сказано вище. Причому в періоди криз, коли центробанки, як зараз, «друкують» трильйони своїх кредитних грошей, і коли у масового інвестора прокидається особливий інтерес до дорогоцінних металів, розбіжності між біржею і реальністю можуть становити десятки відсотків. Так що не дивуйтеся тому, що в такі моменти в стрічках новин ви можете читати про падіння цін на дорогоцінні метали, а в реальності, прийшовши до дилера, виявите чергу бажаючих їх купити і виросші ціни.
По-друге, навіть у спокійні часи, коли біржа і реальність знаходяться в згоді один з одним, передбачити короткострокові коливання цін дуже важко навіть для професіоналів ринку. Для пересічного інвестора це просто неможливо.
Правильний підхід полягає в тому, щоб просто виконувати прийняте раніше інвестиційне рішення, не відкладаючи його на потім. Не треба переживати через те, що ціна встигла вирости, поки ви йшли за покупкою до дилера. Не треба переживати, якщо після покупки вона впала. Це - просто випадкові процеси в рамках стратегічного тренда зростання золота, який йде з моменту скасування золотого стандарту, коли всі валюти в світі стали незабезпеченими.

• Сформуйте свій план інвестицій і дотримуйтеся його.
Щоб нівелювати цінові коливання в довгостроковій перспективі і постійно накопичувати своє багатство, бажана дисципліна. Потрібно визначитися з тим, яку частину зі своїх доходів ви готові інвестувати в дорогоцінні метали на постійній основі, після чого почати відкладати на кожну покупку. Для цього добре підходять накопичувальні банківські рахунки, за якими банки нараховують невеликі відсотки на залишок. Накопичивши суму на покупку чергової монети, купуєте її, взагалі не дивлячись на графік ціни, щоб не переживати зайвий раз з приводу того, що ви не контролюєте. І повторюєте це знову і знову. Так все відхилення від середнього тренда зростання ціни будуть усереднюють згодом.

• Пам'ятайте, що ви робите довгострокові заощадження, і дотримуйтесь своєї мети
Не переводьте в золото все вільні гроші, щоб потім не довелося продавати золото, якщо вам не вистачило раптом грошей на квитки у відпустку. Ви втратите на різниці між ціною покупки і продажу, яка на професійному сленгу називається «спред». Для короткострокових цілей збирайте гроші звичними способами на рахунках в банках.
Продавайте золото тоді, коли цього вимагає ваша інвестиційна мета. 
Не намагайтеся спекулювати золотом в процесі, продаючи його, коли воно вам здається дорогим, в розрахунку купити дешевше. Може виявитися, що ви продали в момент, коли зростання цін просто взяло паузу. У 2008-му році навесні можна було продати унцову монету за $ 1000, щоб восени купити її назад за $ 700, але щоб так вгадати момент продажу і покупки, потрібно бути або професіоналом-трейдером екстра-класу, або просто дуже щасливою людиною. У більшості випадків все виходить навпаки: люди, що купили по $ 1000, в паніці продають по $ 700, після чого ціна за пару років йде на $ 2000.. Це - реальні випадки з життя. Не продавайте, поки не досягнете своєї інвестиційної мети.

• Вибирайте монети з урахуванням цілей
Якщо головна мета - накопичити, щоб продати в не настільки віддаленому майбутньому, то збирати треба в найбільш розхожих монетах, яких багато в обороті, завдяки чому відносно мала різниця між ціною їх купівлі та продажу. Також, бажано враховувати місце, в якому ви плануєте їх продати. Якщо, наприклад, ви плануєте в майбутньому вивезти своє багатство за кордон, то для майбутніх іноземців добре підійде австрійський «Філармонікер» або австралійський «Кенгуру». 

Якщо ж ви збираєте на дуже довгу перспективу, варто враховувати можливу колекційну цінність інвестиційних монет. В цьому випадку рідкісні монети можуть виявитися кращим вибором. Причому «рідкість» не є синонімом «старість». Наприклад, радянський «сівач» є старою монетою, але він досить поширений, щоб не вважатися колекційної монетою. Крім того, крім «сівачів», викарбуваних за часів радянського НЕПу, на ринку багато новоділів більш пізнього часу - монета карбувалася Держбанком СРСР в період з 1975 по 1982 роки. З іншого боку, сучасна монета «Шахи», порівняно недавно викарбувана обмеженим тиражем, з часом може почати цінуватися як нумізматична рідкість. Перш ніж купувати такі монети, варто проконсультуватися з фахівцями щодо перспектив таких інвестицій в порівнянні з покупкою звичайних широко поширених монет.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви досягнете своїх інвестиційних цілей і будете задоволені результатами своїх інвестицій!

Перейти до каталогу монет