Золото - найкращий подарунок на Різдво

Ладан і смирна тепер не в честі. У Великобританії вважають за краще дарувати золото на Різдво вже другий рік поспіль.

Деніел Фішер, генеральний директор компанії «Physical Gold», яка займається продажем золотих монет і злитків, зазначив, що все почалося в листопаді 2020 року. Обсяг попиту тоді був, за його словами, «надзвичайно високим». Було продано на 2000% більше золота, ніж за листопад 2019 року. «Наші телефони розривалися від дзвінків», - згадує Фішер. Компанія «Physical Gold» продає свої товари через веб-сайт, але також приймає замовлення по телефону. Саме завдяки спілкуванню з клієнтами, Фішер і співробітники його компанії дізналися про зростаючу популярність золота в якості різдвяного подарунка.

Подарунок, який захищає від наслідків інфляції

Компанія «Physical Gold» продає золоті злитки вагою від 5 г до 1 кг, а також «Соверени», які чеканить Королівський монетний двір Великобританії. «Соверен» 2021 року стоїть близько 446 доларів, а старовинні монети продаються дорожче; «Соверен Георга V», який випускався в 1911-1932 рр., Можна купити за 470 доларів.

У листопаді минулого року клієнти з великим завзяттям розбирали монети і 5-грамові злитки. Фішер так це пояснює: «Наші покупці говорили про те, що їх турбує зростання рівня інфляції на увазі щедрих державних програм підтримки населення в умовах пандемії. Деякі клієнти хочуть передати спадок своїм дітям чи онукам, але щоб воно не втратило вартість з часом, або ж хочуть навчити своїм прикладом, як слід правильно розпоряджатися своїми грошима. Один чоловік пояснив свою покупку тим, що хоче зменшити обсяг податку при отриманні спадщини, тому дарує онукам золото. Розмова з ним зайшов і про монетах, оскільки вони не обкладаються податком на приріст капіталу. У підсумку він подарував кожному онуку по 30-40 монет».

Проблем з поставками золота вже практично немає. Фішер прокоментував ситуацію, яка склалася в 2020 році: «У нас тоді були проблеми з поставками золота. Коли нам дзвонили клієнти, щоб зробити замовлення, а ми відповідали, що зможемо доставити продукцію з золота через два-три місяці, то нам відповідали: «Немає проблем. Бронюю замовлення »».

За словами Фішера, в 2020 році обсяг попиту був високим. Однак в передсвятковий період поточного року навряд чи повториться успіх минулого року (+2000%). Втім, вже можна спостерігати виникнення нового сезонного тренду: британці купують більше золота перед Різдвом.

Проблеми з ланцюжком поставок в цілому вже дозволені, але все одно трапляються зриви, як повідомляє Фішер. Іноді поставку обіцяє не через 2 дня, а через кілька тижнів. З новими злитками і монетами менше труднощів, але от з ранніми випусками ситуація гірша, а клієнти дуже люблять їх купувати. Якщо хто-небудь хоче придбати «Соверен Георга V», то доведеться досить довго почекати. Крім того, зростання курсу золота і ризик знецінення паперових валют призвели до того, що люди не хочуть продавати свої монети.

Американці придбали більше золота під час пандемії, ніж до неї

Як і у випадку з Фішером, у северноамеріканскіх дилерів ситуація з продажами складається як ніколи краще в умовах пандемії. У листопаді та грудні минулого року обсяг продажів канадського дилера «Kitco Metals» підскочив на 50% в порівнянні з тим же періодом в 2018-2019 рр. Штефан Глісон, президент американського дилера «Money Metals Exchange», повідомляє про подвоєння обсягу продажів золота з листопада 2019 року по листопад 2020 року, і ще одному подвоєнні з листопада 2020 року по листопад 2021 року.

Однак, на думку Глисона, на цій підставі ще не можна говорити про сезонне тренді: «Все більше американців купують золото ближче до свят в цьому році, ніж в минулому році. Однак поки я не пов'язую це з виникненням сезонного тренду збільшення попиту ».

Барт Кітнер, президент компанії «Kitco», також не поспішає говорити про новий тренд в області попиту, пов'язаному з покупками золота перед Різдвом. Влітку 2020 року курс золота досяг рекордного максимуму. До листопада 2020 року котирування трохи знизилися. Поєднання певних обставин призвело до збільшення попиту з боку інвесторів. Безумовно, на частку інвесторів, які вважають золото активом, доводиться велика частка продажів, ніж на тих, хто хоче придбати дорогоцінний метал для подарунків. Тому навряд чи можна визначити реальний вплив тих людей, які хочуть підносити подарунки в формі золота, на сукупний тренд в області попиту.

Кітнер повідомив з цього приводу наступне: «Люди, які купують золото в якості подарунків, ймовірно, не витратять більше 1000 доларів, і це при кращому випадку. У той же час інвестори можуть накупити злитків і монет на 10-50 тис. Доларів. Приблизно 5-10% інвесторів здатні витратити більше 500 тис. Доларів на золото ». Компанія «Kitco» реалізує безліч подарункових наборів і предметів колекціонування. Обсяг продажів в цій категорії збільшився на 50% в період з листопада по грудень 2019 року і з листопада по грудень 2020 року. Кітнер прогнозує, що період свят в 2021 році буде менше жарким, ніж в минулому році. Різні торгові компанії дуже раді поточним показниками, враховуючи, що курс золота на 400 доларів за унцію вище, ніж перед пандемією.