Долар
Зліт цін на енергоносії, що породив очікування енергетичної кризи в Європі і вже призвів до обмежень споживання енергії в Китаї, підживлює інфляційні очікування. «Яструби» ФРС беруть реванш після досить м'якого вересневого засідання ФРС і знову гнуть свою лінію. Глава ФРБ Сент-Луїса Джеймс Буллард висловлює побоювання з приводу розгону інфляції і очікує два підйому ставки в наступному році. Глава ФРС Джером Пауелл спробував пом'якшити ситуацію, повторюючи, що до підйому ставок ще дуже далеко, як ніби натякаючи на те, що і оного підйому ставки в наступному році не буде, але перелякані ринки шукають погані новини. Сентімент залишається негативним для ризикових активів: у фокусі уваги енергетична криза в Китаї, проблемами китайських забудовників, в першу чергу - Evergrande, двозначні ставки по «сміттєвого» азіатському боргу. Прибутковості UST ростуть. Масла у вогонь підливають американські законодавці, які влаштували чергове політичне шоу з технічної процедури підняття планки держборгу.
Все це призводить до зміцнення долара. Індекс долара за минулий тиждень помітно додав, і в моменті перебив максимум листопада минулого року в районі 94.3, після чого скоректувався назад до 94. Треба відзначити, що зміцнення долара перевищила наші очікування. Ми не чекали, що опір 93.7 буде легко пробито вгору. Тепер воно стало підтримкою, і, як мінімум, короткострокові перспективи долара залишаються бичачими. Відповідно, пара EUR / USD, пробивши серпневі мінімуми, опустилася тепер в зону сильного середньострокового опору - мінімуми минулої осені в районі 1.16. Трохи нижче проходить 200-тижнева змінна середня. Протягом всієї історії пари EUR / USD ця підтримка рідко коли пробивалася з першого разу. Як правило, пробиваючи її всередині тижні, пара розгорталася в корекцію. Якщо напруженість на ринках піде на спад, а ціни на нафту і газ призупинять своє зростання, тренд ослаблення євро може розвернутися. Як мінімум, в районі 1.15 - 1.16 він візьме паузу. Однак S & P-500 VIX залишається в «прикордонної» області в районі 20, і якщо цей індикатор, все-таки, до кінця тижня піде в зростання, долар одержить додаткову підтримку на тлі продовження втечі від ризику.
Дорогоцінні метали
Золото на зростаючому доларі тримається сильно, продовжуючи консолідуватися в районі $ 1750. за тройську унцію. Спостерігається його класичне контрциклічну поведінку - на провалах американських фондових індексів воно намагається посилитися, проте зростання прибутковості не дає йому розвинути висхідний тренд. Поки що воно просто успішно виконує роль захисного активу поряд з доларом. У короткостроковій перспективі підтримкою як і раніше виступає рівень $ 1740, опором - $ 1780. Середньострокова картина як і раніше залишається бичачої, причому міцніє впевненість, що негативного сценарію зниження в район $ 1700 за унцію вдасться уникнути навіть при продовженні зростання долара по всьому спектру FOREX.
Срібло частково виправдало наші страхи. Тиждень тому ми попереджали: «близькість сильного психологічного рівня $ 22 за тройську унцію не повинно вводити в оману і служити орієнтиром для покупок, поки золото не піде в зростання». Рівень був пробитий, однак подальша сильна просадка була швидко викуплена, котирування повернулася вище $ 22 за унцію. На наш погляд, це вказує на силу ринку на даному рівні. З чисто технічної точки зору корекція в сріблі, що йшла з початку літа, виглядає завершеною, і відкритий потенціал відновлення назад в район $ 30 за унцію. Однак ми як і раніше радимо орієнтуватися на золото, приймаючи рішення про покупку срібла. Якщо золото піде в зростання з поточних рівнів, срібло, найімовірніше, його обжене. Якщо ж ні, срібло може продовжити консолідацію в районі $ 22 за унцію, що дозволить ринку зняти «перепроданність» і може призвести до нової хвилі розпродажів.
Ще раз наголошуємо, що дорогоцінні метали особливо чутливі до динаміки доларових ставок, і ключовою подією для цього ринку стане публікація протоколів FOMC 13 жовтня. Перед цією подією можливі риторичні інтервенції членів FOMC і підвищена волатильність.
Нафта
Нафта і газ продовжують дорожчати. Масла у вогонь бичачого тренда підлив ОПЕК +. Картель прийняв рішення не форсувати відновлення видобутку, після чого з початку тижня листопадовий контракт нафти марки Brent впевнено закріпився вище $ 80 за барель. Інвестбанки теж нагнітають: Goldman Sachs, який оголосив про початок структурного бичачого тренда, ставить для Brent мета $ 90 за барель до кінця року. Геополітичні ризики, пов'язані з іранською ядерною програмою, як і раніше залишаються високими. Наші очікування відкату від $ 80 за барель Brent зазнали краху, і поки не видно ніяких новин, які могли б зупинити це зростання. По всій видимості, він продовжиться, стаючи чинником ризику через те, що він роздуває інфляційні очікування і тягне за собою зростання прибутковості.