Долар
Долар продовжує зростання по всьому спектру FOREX, отримавши подвійну підтримку від ситуації з коронавірусів в ЄС і від продовження зростання доларової прибутковості. Слідом за Австрією, яка вже ввела безпрецедентні обмежувальні заходи, локдауни може почати вводити Німеччина, а це - набагато серйозніше. Фактор пандемії нам здається в поточному моменті важливіше прибутковості, так як зростання доларової прибутковості все ще далекий від того, щоб компенсувати на користь долара диференціал реальних ставок.
Через екстремально високої інфляції в США диференціал реальних ставок становить близько 1% на користь євро та понад 5% на користь ієни, але спекулянти поки відмовляються це помічати, фокусуючись на зростанні номінальної доларової прибутковості. Можна припустити, що ця сліпота може тривати аж до того моменту, коли зростання номінальної прибутковості, нарешті, зробить долар дійсно фундаментально привабливим щодо євро з точки зору паритету реальної прибутковості. Однак якщо тренд зростання долара при цьому продовжиться, EUR / USD вже занадто сильно відірветься від іншого фундаментального показника - паритету купівельної спроможності.
На наш погляд, долар сильно переоцінений з фундаментальної точки зору. Що до технічної картини, вона так само показує сильну перекупленность індексу долара (DXY) на денному і тижневому тамфреймах. Тижневий індикатор RSI (14) для DXY вище, ніж він був на піку 2016- го року, коли був встановлений максимум в районі 103. В останній раз такі показники спостерігалися в 2014-му році, коли Маріо Драгі (тодішній глави ЄЦБ) запустив девальвацію євро, щоб запобігти розвитку нової хвилі боргової кризи в єврозоні.
Тоді тренд падіння євро йшов паралельно з падінням сировинного ринку, однак сьогодні такого не спостерігається. Є думка, що сировинний ринок скоро повинен впасти на сильному доларі, проте важко собі уявити, як це може статися в умовах розкручування інфляційної спіралі та зростання витрат за всіма логістичним ланцюжках. Варто, скоріше, припустити, що сировина оцінено адекватно, а долар - переоцінений, і повинен сильно скоректуватися від поточних значень.
Найближче майбутнє покаже, яка ідея буде правити ринком. Якщо всупереч фундаментальним факторам переможе ідея сильного долара, то тренд зростання DXY продовжиться після того, як технічна парекупленность буде знята, і зростання долара буде супроводжуватися зниженням всього ринку commodities, включаючи ринок дорогоцінних металів. У цьому сценарії логічний зростання DXY в район 100 і, відповідно, падіння EUR / USD в район 1.10 і навіть трохи нижче. В іншому випадку можлива сильна корекція, в рамках якої DXY опуститься в район 93.4, або навіть нижче, до 92.5. На даний момент DXY знаходиться в точці вибору сценарію, і ми не беремося прогнозувати середньостроковий тренд.
Дорогоцінні метали
Золото спростувало наш прогноз тижневої давності і не втримало середньостроковий бичачий тренд, впавши на початку тижня з району $ 1870 за унцію. 200-денна середня в черговий раз пробита вниз. Падіння сталося після того, як DXY взяв нову висоту, пробивши вгору 96.5 на тлі зростання доходностей UST. Золото показало, що не може більше проявити силу в таких обставинах в період сезонної слабкості (сезонна сила золота починається, зазвичай, в середині грудня).
У короткостроковій перспективі декількох тижнів, якщо долар не розвернеться в корекцію, золото залишиться під тиском, і може продовжити зниження в напрямку $ 1750., де знаходиться сильна підтримка. У середньостроковій перспективі, однак, наш погляд на золото залишається позитивним. Сезонний фактор і інфляція як і раніше буде надавати йому підтримку навіть на тлі подорожчання долара, проте цілі середньострокового зростання в таких умовах будуть скромними - не вище $ тисяча дев'ятсот двадцять п'ять до кінця зими.
Срібло і платина впали услід за золотом, платина здала рівень $ 1000 за унцію, розгубивши технічні середньострокові перспективи зростання. Потрібен сильний імпульс з боку золота, щоб платина зробила ще одну спробу зростання.
Нафта
Нафта Brent протестувала минулого тижня зверху річний максимум в районі $ 78.3 за барель, і відскочила на новини про те, що США спільно з низкою країн планують здійснити інтервенції зі своїх резервів. Спрацювало класичне правило «купуй чутки, продавай факти». Тільки, в даному випадку, - навпаки: нафта продавали на очікуваннях інтервенцій, і відкупили на новини про їх початок, переконавшись, що обсяг інтервенцій не здатний кардинально змінити баланс на ринку. Крім того, пішли чутки, що ОПЕК + може взагалі відмовитися нарощувати видобуток в разі, якщо споживачі намагатимуться обрушити нафту, спустошивши свої резерви. ОПЕК + легко може створити умови, в яких заповнювати резерви потім доведеться по істотно більш високими цінами.
Спроба Байдена знизити ціну нафти, продаючи резерви, схоже, обернеться «пшиком». Однак нафтовим бикам рано радіти. У сценарії подальшого зростання долара і доходностей UST у нафти буде все менше шансів утримати поточні рівні вище $ 80 за барель Brent. Швидше їй доведеться опуститися назад в район $ 60-65, який краще відповідає більш високим значенням індексу долара.