Ринок дорогоцінних металів залишається досить сильним

 Долар

Виступ Пауелла минулого тижня вніс ясність в плани ФРС. Пауелл підтвердив початок згортання QE з листопада і плани закінчити згортання до середини наступного року.

У той же час він підтвердив намір зберігати ставки на нульовому рівні як можна більш тривалий час. Виступ спровокувал невеликий сплеск волатильності на ринку дорогоцінних металів і призупинил початок корекції долара. Індекс долара відіграв з початку поточного тижня частину втрат, і піднявся в район 94, EUR / USD торгується в районі 1.16.

Проте, близькість 200-тижневої ковзної продовжить, на наш погляд, надавати підтримку євро проти долара США, а переоцінка долара, пов'язана з очікуваннями початку «тейперінга» вже закладена в ринок. Ми очікуємо, що середньострокова корекція долара відновиться після невеликого періоду консолідації, що підтримає їх і сировинному ринку, і ринку дорогоцінних металів.

Дорогоцінні метали

Золото неоднозначно сприйняло посил Пауелла. З одного боку, підтвердження початку «тейперінга», яке надасть підтримку тренду зростання короткострокової прибутковості - негатив для золота, з іншого боку, посил Пауелла про низьких процентних ставках - позитив для довгострокових інвесторів.

UST перепродані на очікуваннях підйому ставки вже влітку наступного року, а цим очікуванням навряд чи судилося збутися. Спроби зростання вище $ 1800 за унцію поки що наштовхуються на масовані продажу, однак спроби продавити ціну нижче цієї ключової на даний момент відмітки досить активно викуповуються.

В цілому ринок дорогоцінних металів залишається досить сильним, за минулі два тижні сформувалася бичача тенденція, і першою метою для золотих биків є 200-денна середня, яка зараз проходить в районі $ 1 790 за унцію. Закриття тижня вище за цей рівень підтвердить тренд, закріплення вище $ 1800 дасть більш ясний знак для руху до наступного сильний спротив - $ 1830.

Пробій цього опору вгору, на наш погляд, спровокує ліквідацію короткострокових спекулятивних ставок на падіння золота і прискорить тренд. Поки що технічні фактори, як і середньострокові фундаментальні фактори складаються на користь цього сценарію.

Срібло і платина продовжують виглядати сильніше золота, головним чином тому, що активність спекулянтів, хеджирующего від зростання доларової прибутковості, там відсутня, а висока інфляція, про яку вже всі міркують, як про стійкий феномен, продовжує надавати металам підтримку.

Спроба штурму сріблом сильної зони опору в районі $ 24.6 за унцію закінчилася невдачею, ціна пішла в консолідацію в районі $ 24.0. Вважаємо, що нові спроби зростання будуть в найближчі тижні, і рівень буде взято, що відкриє значну перспективу для подальшого зростання. Платина закріпилася вище $ 1000 за унцію, в середньостроковій перспективі очікуємо зростання вище $ 1100.

Нафта і газ

Спотовий ринок газу заспокоюється на рекордних рівнях в районі $ 1000 за тис. Кубів, що надає підтримку і нафти. Нафта марки Brent досягла нових локальних максимумів вище $ 86 за барель і незначно коригується. Фундаментальні чинники як і раніше сприяють зростанню нафти, але в Білому Домі дають зрозуміти, що незадоволені поточними цінами.

Також цими цінами вкрай незадоволений Китай, який скоротив експорт нафти навіть всупереч вибухнула там енергетичної кризи, і приймає зараз заходи з нарощування знову видобутку вугілля. І для китайців і для американців зростання цін на енергоносії транслюється в зростання промислової інфляції, яку все важче стримувати.

Для Білого Дому він неприємний ще й тому, що зростання цін на бензин йде напередодні проміжних виборів до Конгресу, і створює політичні ризики для правлячої партії. Білий Дім тисне на своїх арабських союзників з тим, щоб ОПЕК + пом'якшив свою позицію щодо квот, і цей тиск може увінчатися успіхом.

Якщо це станеться, нафта може піти в відчутну корекцію, в район трохи нижче $ 80 за барель Brent. Ця корекція, якщо трапиться, не доломить тренда, цілі для якого, по всій видомості, лежать значно вище вже досягнутих $ 85 за барель, корекцію слід викуповувати.