Початок нового ралі на ринку золота?

Поточна динаміка котирувань дорогоцінного металу вказує на можливість відновлення ралі в найближчому майбутньому, оскільки інвестори очікують, що центральні банки по всьому світу не зможуть підвищувати процентні ставки в такому обсязі, як планувалося.

На цьому фоні курс золота досяг 2-місячного максимуму, 1835 доларів за унцію. Втім, що дивно все це сталося на тлі агресивного настрою ЦБ США і підвищення прибутковості американських «казначейок».

Ось як ситуацію, що склалася, прокоментував Кріс Вестон, голова відділу досліджень у компанії «Pepperstone», американській брокерській фірмі:

«Йдеться не лише про зростання номінальної, а й реальну дохідність «казначейок». А це «казначейки», дохідність яких обчислюється з урахуванням інфляційних очікувань. Як правило, кореляція у курсу золота і прибутковості «казначейок» зворотна: якщо прибутковість підвищується, то дорогоцінний метал дешевшає.

Жовтий метал не приносить активного доходу тому, коли реальна доходність збільшується, то золото стає менш привабливим активом. Проте з початку цього року спостерігається дуже цікава динаміка: реальна прибутковість різко підвищується, а курс золота тримається високому рівні.

Це важлива подія, яка не може залишитись непоміченою. На ринках вже готові до 4-х підвищення процентних ставок ФРС, які покликані зменшити рівень інфляції в США. Посилення грошово-кредитної політики вже позначилося в ціні на дорогоцінний метал. Однак тепер трейдери чекають ще дечого, а саме, того, що ФРС позадкує назад.

Золото нині є інструментом захисту від інфляції. Це інструмент захисту від помилок із боку ФРС. На ринках очікують підвищення ставок та зменшення балансу ФРС. Якщо центральний банк відступить від своїх планів щодо підвищення ставок, то курс золота сильно зросте. Тому дорогоцінний метал – це інструмент хеджування на випадок такої помилки.

Зростання ціни нафту теж підтримує курс золота високому рівні, оскільки свідчить про подальше збільшення споживчих цін. У міру зростання попиту ціна на нафту перевищить 100 доларів. Якщо центральні банки не підвищать ставки відповідно до своїх планів, то зараз варто вкладати 10% інвестиційного портфеля в золото та срібло. Саме це зараз і відбувається. Ось чому звичної кореляції з прибутковістю облігації немає – люди страхуються на випадок помилки з боку ФРС.

Курс золота досягає дедалі більших мінімумів, тому наступний крок – стрибок до 1850 доларів за унцію. Якщо цього показника буде досягнуто, то підвищувальний тренд цілком відновиться. Якщо ж ФРС припуститься помилки, то людям знадобиться золото, а значить, його курс зросте».