Долар
Тренд зростання долара, заданий раніше посиленням риторики ряду директорів ФРС, отримав розвиток через зростання китайських ризиків. Найбільший китайський забудовник Evergrande у важкому фінансовому становищі, і це провокує «втеча в якість» і корекцію в ризикових активах. Індекс волатильності S & P 500 VIX в понеділок піднявся вище 20, що традиційно трактується як зростаючий ризик розвитку корекції на фондовому ринку, проте сьогодні вранці фінансові ринки дещо заспокоїлися.
Ключовою подією цього тижня є засідання ФРС. У середу ввечері ФРС може озвучити плани по скороченню монетарного стимулювання. В умовах, що намітилася на фондових ринках корекції можна очікувати, що чиновники ФРС, як мінімум, виберуть дуже акуратні формулювання. Якщо, звичайно, вони не хочуть, щоб та легка паніка, яка зараз вже витає над ринками, що не переросла в повноцінну. У зв'язку з цим розумно очікувати м'якої риторики, і навіть якщо якісь тимчасові горизонти зниження темпів емісії ФРС будуть позначені, вони будуть позначені з застереженнями, що скорочення не повинно зашкодити фінансової стабільності, і в будь-який момент може бути переглянуто.
Тренд зростання долара перед засіданням ФРС взяв паузу, індекс долара, піднявшись в понеділок майже до 93.5, у вівторок помітно коригується. Ми не очікуємо істотного розвитку зростаючого тренду за підсумками засідання ФРС. Висхідна корекція до зниження, яке долар зробив у період з 20-х чисел серпня до перших чисел вересня, виглядає технічно завершеною. Якщо ФРС залишиться обережною у своїх висловлюваннях і оцінках, для чого є приводи, які дають як китайські ризики, так і слабка статистика ринку праці США, індекс долара має всі шанси повернутися назад в район 92, а потім і піти нижче. В альтернативному несприятливому для ризикових активів сценарії можна очікувати Добо до серпневих максимумів в районі 93.7.
У будь-якому випадку, наш середньостроковий погляд на долар поки не змінюється. З огляду на слабкість американського ринку праці і те, що прогнози щодо зростання ВВП США в цьому році переглядаються вниз (ОЕСР переглянула його з + 6.9% до + 6.0%), ми очікуємо домінування «голубиного» підходу в рішеннях ФРС. Китайські ризики же, на наш погляд, перебільшені. Порівняння проблем китайської будівництва з Lehman Brothers і кризою 2008-го року, що стали популярними в останні дні, поверхневі, хоча б тому, що левова частка зобов'язань китайських забудовників - перед китайськими ж банками і фінансовими компаніями. Проблеми, які можуть проектуватися на глобальний ринок, на порядок менше, ніж ті, що спровокували фінансову кризу 2008-го року.
Резюмуючи, ми як і раніше вважаємо, що зміцнення долара варто використовувати для набору середньострокових коротких позицій проти американської валюти. Наш погляд може змінитися в разі, якщо ФРС сильно розчарує ринки, або в разі, якщо китайські проблеми, все ж, отримають сильний резонанс на глобальному борговому ринку.
Дорогоцінні метали
Золото відпрацювало рівень $ 1750. за тройську унцію, зазначений як мета корекції після пробою вниз $ 1800 в огляді минулого тижня. На зростанні волатильності фондових ринків золото явно проявляє свої традиційні властивості захисного активу і має тенденцію до зростання на тлі зниження фондових ринків. Якщо наші очікування щодо динаміки долара виправдаються, золото оттолкнется від району $ 1750. і продовжить висхідний рух, розпочате в серпні з районі $ 1700.. Якщо долар продовжить ще деякий час зміцнюватися, а ризикові активи - знижуватися, ми очікуємо консолідації золота в районі $ 1750..
Срібло також протестувало серпневі мінімуми, технічно виглядає слабше золота, що характерно для моментів «втечі» від ризику. Підтримка $ 23.5, пробита, $ 22.0 - встояла. Технічне стан срібла - хитке, і ми вважаємо, що в поточній ситуації інвесторам в дорогоцінні метали варто орієнтуватися на динаміку золота. Якщо золото піде в зростання, можна нарощувати позиції в сріблі, якщо ж золото почне консолідуватися на тлі зростаючих ризиків, срібло може піти ще нижче, в район $ 21.5.
Нафта
Нафта проявляє завидну стійкість перед обличчям зростаючої волатильності. Частково цьому допомагають тертя між Іраном і МАГАТЕ щодо ядерної програми, що зберігають високий рівень геополітичних ризиків на Близькому Сході, частково - екстремально високі ціна на газ в Європі, які підтримують зараз ціни на всі енергоносії. Однак головною причиною, на наш погляд, є дії великих маркет-мейкерів, що утримують нафту від серйозної корекції і мають по нафті мети на рівні $ 80 за барель Brent. Ми очікуємо нейтральної динаміки нафти на поточному тижні, і, якщо ФРС і долар виправдають наші очікування, розвиток помірно зростаючого тренду в середньостроковій перспективі. Китайський фактор (китайські ризики і державні продажу нафти з національного резерву) будуть стримувати зростання.