Дорогоцінні метали пішли в корекцію разом з доларом

Долар

Жорсткість риторики ряду директорів ФРС в ситуації невизначеності перед наближенням заседаніея ФРС спровокувало корекцію долара. Тиждень тому, кажучи про невизначеності на FOREX перед засіданням ФРС, ми відзначали підтримки для такого сценарію: 1.179, 1.175, 1.1725 і 1.170 по EUR / USD. У понеділок добили до другої. Рух розглядаємо як корекційний, спровоковане все ще високим рівнем страху передчасного згортання стимулів ФРС. Ми не поділяємо ці страхи, так як глава ФРС Пауелл неодноразово давав зрозуміти, що ринок праці для політики ФРС є пріоритетним, а висока інфляція розглядається як тимчасовий фактор, спровокованої більше немонетарними причинами (порушеннями логістики через пандемію і т.п.). Майбутнє засідання ФРС внесе більше ясності в середньострокові тренди, а поки ми пропонуємо керуватися «генеральної лінії» Пауелла, і якщо вже статистика ринку праці не радує - не ставити на передчасне згортання стимулів. На практиці це означає, що від зазначених підтримок варто шукати покупки в євро. Якщо переключитися на індекс долара, ми вважаємо, що індекс долара вище 92.85 - хороший для продажу.

Варто також відзначити, що на минулому минулого тижня засіданні ЄЦБ оголошена «рекалібровку» монетарної політики, яка конкретизується в «пригальмовуванні» «друкарського верстата» на найближчі три місяці. Причина: різке зростання промислової інфляції, головним чином через зростання цін на паливо і електрику в ЄС. Це надасть середньострокову підтримку євро якщо страхи передчасного згортання стимулів ФРС стихнуть.

Корекція долара також дає хорошу можливість збільшення довгих позицій в дорогоцінних металах.

Дорогоцінні метали

Дорогоцінні метали не втрималися на досягнутих на початку місяця локальних максимумах, і пішли в корекцію разом з доларом. Рівень $ 1800 за унцію золота знову пробитий вниз, однак подальшого розвитку корекція поки не отримала. Золото консолідується під цим рівнем, більш волатильним і менш ліквідне срібло розвинуло спадну динаміку, впавши до сильної підтримки $ 23.5. Допусками подальше незначне зниження золота і срібла в короткостроковій перспективі, якщо корекція долара отримає подальший розвиток. Середньостроковий погляд на дорогоцінні метали залишається бичачим. Пропонуємо зберігати довгі позиції, рівні $ 1750 по золоту і $ 23 по сріблу, якщо ціни туди опустяться, розглядаємо як привабливі для збільшення позицій на середньострокову перспективу. Однак якщо вони будуть впевнено пробиті вниз, оцінка середньострокових перспектив може бути переглянута.

Варто відзначити досить негативний сентімент ринку дорогоцінних металів, який зазвичай передує розвитку середньострокових бичачих трендів з хорошим потенціалом. Коли в тематичних стрічках з'являються «кричущі» заголовки типу «Is gold dead? Bitcoin price to hit levels we 'can not imagine' »або« Gold faces existential crisis: Why buy it when stocks, other metals, outperformed? », Це в минулому майже завжди постфактум усвідомлювалася як хороший момент для покупки. Золото часто починає рости тоді, коли його починають вважати «простим металом».

Нафта

На ринку нафти за тиждень не відбулося більш-менш значних змін. Вона як і раніше в діапазоні хеджування видобутку американських виробників $ 62 - 75 за барель WTI. Минулого тижня вийшла новина про те, що Китай, в надії збити ціни, почав продаж нафти з державних резервів. Новина спровокувала короткострокову розпродаж, яка негайно була викуплена. Коли маркетмейкери вирішують свої завдання, новини фізичного ринку не мають великого значення. Однак в середньостроковій перспективі ринок цю новину врахує, і це надасть деякий тиск на ціни ближче до кінця місяця, яке, втім, не змінить довгострокових бичачих перспектив. Ми віримо в нафту як наслідок віри в середньострокове ослаблення долара після того, як ринок переконається в «акуратності» ФРС на вересневому засіданні. Відповідно, просадки WTI в напрямку $ 62 за барель коштує викуповувати. Для Brent довгостроковій підтримкою, відповідно, буде $ 65 за барель. При цьому ми допускаємо, що бичачий тренд може продовжувати розвиватися і з поточних рівнів, тому не радимо шортити в надії на те, що ціни просядуть.