Долар ралює на очікуваннях жорсткості фінансової політики ФРС

Долар

Як ми й припускали, зростання долара тривало весь минулий тиждень і отримав додаткову підтримку від прес-конференції Пауелла за підсумками засідання ФРС, яке пройшло цього тижня в середу. Короткі тези засідання:

На саме засідання ринки відреагували позитивно, тому що боялися підйому ставки вже на цьому засіданні, але негатив прийшов від прес-конференції Пауелла, заяви якого були розцінені як «яструбині», що спровокувало сплеск волатильності на вечірній сесії у середу та підіграло зростанню долара. Індекс долара знову досягнув сильного опору 96.5 на тлі зростання короткострокової доларової прибутковості.

Вважаємо, що зростання індексу долара продовжиться, головним чином через зростаючий диференціал короткострокової прибутковості між доларом і євро. Пара EUR/USD впала до грудневих мінімумів у районі 1.123 і націлена на пробій листопадового мінімуму 1.1185. Якщо і цей мінімум буде пробити, середньострокова технічна картина стане однозначно не на користь відновлення євро. Якщо зараз ще можна міркувати про відскоки від цього мінімуму, як про альтернативу, але після того, як його буде подолано, відкриється простір для зниження EUR/USD аж до 1.1. Тим не менш, ми не припускаємо більш глибокого зниження євро, оскільки продовжуємо вірити в те, що ринки сильно переоцінюють «яструбиний» настрій ФРС. У 2008-му році республіканці програли президентські вибори в тому числі тому, що ФРС не змогла адекватно відреагувати на іпотечну кризу, що починається. Демократи так само можуть програти листопадові вибори до Конгресу цього року у випадку, якщо ФРС перестарається з посиленням грошової політики. Джером Пауелл, у свою чергу, вже не раз демонстрував «чутливість» щодо політичного моменту, причому як за Трампа, так і за Байдена. Отже, ми виходимо з того, що ФРС намагатиметься уникнути великих ексцесів на фінансових ринках, як мінімум – цього року. Отже, ралі долара порівняно скоро має перерватися більш істотною корекцією, ніж невеликий відкат до 95 за індексом долара, який стався нещодавно.

Дорогоцінні

Золото після засідання ФРС здало всі завоювання минулого тижня, але, проте, залишається вищим за ключову підтримку $1800 за унцію і вище за 200-денний середній. Бичачий тренд у золоті поки що під питання не поставлено, хоча розпродаж за підсумками засідання ФРС виявився тяжким, і відновлення займе деякий час, причому ми не виключаємо, що падіння завершиться нижче - тестом 200-денної середньої, що зараз проходить строго в районі $1800 за унцію (що посилює привабливість цього рівня).

На тлі розпродажу в золоті варто відзначити силу інших дорогоцінних металів. Срібло також скоригувалося, але після засідання ФРС торгується на рівнях помітно вище за початок минулого тижня, а платина взагалі примудрилася закрити середовище в плюс. Ми пов'язуємо таку динаміку срібла та платини з високими інфляційними очікуваннями – «білі» дорогоцінні метали більш чутливі до них, ніж до поточної динаміки доларової прибутковості.

Нафта

Нафта продовжує агресивне зростання, і в середу Brent протестувала $90 за барель. Складається враження, що нафта відіграє ідею кінця пандемії, ігноруючи можливе зняття антиіранських санкцій, можливе гальмування китайської економіки та те, що у другому кварталі все ще очікується профіцит пропозиції. Така поведінка ціни вказує на сильний бичачий тренд, коли інвестори інтерпретують новини однобоко, обираючи ті, що мотивують купувати далі. Важко сказати, де цей тренд зупиниться – такими темпами до весни може сягнути й $100 за барель – але можна думати, що цей тренд все більш неприйнятний для Білого Дому, і адміністрація Байдена спробує зробити щось, щоб тренд пригальмувати. Найпростіше, що можна зробити – провести ще одну скоординовану інтервенцію із нафтових резервів найбільших споживачів.